Wiadomości z rynku

Znalezione artykuły: 7

Wiadomości z rynku

 • Bell B30D - sprawny transporter Bell B30D - sprawny transporter 2009-12-11
  Wozidło Bell B30D to produkowana w Niemczech maszyna budowlana reprezentująca popularną w Polsce klasę ładowności 30 ton. Podczas testu wozidło to okazało się być bardzo dobrze przystosowane do jazdy w terenie, doceniliśmy także jego świetne wykonanie oraz dobre wyposażenie. Z nadsypem do skrzyni ładunkowej Bella zmieści się aż 17,7 m sześc. - do Tereksa wchodzi o 0,2 m sześc. mniej. Rekordowy jest także pełen cykl rozładunek-powrót kipra do pozycji wyjściowej, który w produkowanym w Niemczech wozidle trwa raptem 18 s. Tereksowi zajmuje to 19,5 s. Bell ustępuje jednak konkurentom pod względem prędkości.
  Czytaj całość
 • Citroen Jumpy - eleganckie mikrobusy Citroen Jumpy - eleganckie mikrobusy 2009-12-11
  Osobowego Citroena Jumpy można nabyć w polskich salonach w trzech wersjach wyposażenia: Kombi, Atlante i Atlante Plus. Jeździliśmy Atlante Plus z dłuższym rozstawem osi L2 (jest jeszcze krótszy L1) i z turbodieslem common rail 2.0 HDI 138 KM (słabszy ma 122 KM). Renault Trafic z mocniejszym silnikiem rozwija podobne prędkości jak mikrobusy Citroena. Zaletą Jumperów jest między innymi to, że bardzo dobrze trzymają się drogi.
  Tagi:   citroen mikrobusy testy
  Czytaj całość
 • Droższe winiety dla ciężarówek Droższe winiety dla ciężarówek 2009-12-11
  Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje podwyżkę cen winiet dobowych dla pojazdów i zespołów pojazdów innych niż autobusy z 38 do 46 zł. Nowa stawka ma obowiązywać od 1 stycznia 2010 r. Nie zmieni się cena winiet rocznych.
  Czytaj całość
 • Kampervan LUXOO - biuro i rekreacja Kampervan LUXOO - biuro i rekreacja 2009-12-11
  Projekt kampervana LUXOO powstał przy współpracy firmy Blucamp Włochy i Fiat Professional. Zbudowane zostały na bazie Fiata Ducato. Kampervan ma zapełniać rynkową lukę pomiędzy samochodem typu van a typowym samochodem kempingowym. Zabudowy auta powstaną w Polsce. Wewnątrz szereg urządzeń dostępnych w samochodach kempingowych. To m.in. instalacja wodna ze zbiornikiem wody czystej i połączonymi zbiornikami na wodę zużytą. Pompa wody zasila baterie w łazience i aneksie kuchennym.
  Tagi:   fiat testy
  Czytaj całość
 • Najlepszy diler Mercedesa Najlepszy diler Mercedesa 2009-12-11
  Autoryzowana stacja Mercedes-Benz prowadzona przez braci Garcarków zyskała najlepsze oceny w dorocznym badaniu dilerów Mercedes-Benz Polska. Prowadzony jest tu zarówno serwis, jak i sprzedaż samochodów osobowych i użytkowych. Jeszcze w tym roku zostanie oddana do użytku nowa część stacji, przeznaczona do obsługi samochodów ciężarowych.
  Czytaj całość
 • Nissan Interstar - kuzyn Mastera i Movano Nissan Interstar - kuzyn Mastera i Movano 2009-12-11
  Interstar był do niedawna jednym z mniej znanych w Polsce użytkowych Nissanów. Zyskuje na popularności dopiero od kilku lat, kiedy to na dobre ruszył import używanych aut. Te samochody dostawcze powstawały w czasach gdy Nissan tworzył grupę producencko-handlową z Renault i Oplem. Bliźniaczo podobne do Interstara są więc dostawczaki - Renault Master i Opel Movano.
  Czytaj całość
 • Volkswagen Crafter 35 kontra Mercedes Sprinter Volkswagen Crafter 35 kontra Mercedes Sprinter 2009-12-11
  Crafter jest bliskim kuzynem Sprintera, ale charakter ma nieco inny. Co ciekawe, różnicę między dwoma dostawczakami trudno racjonalnie wytłumaczyć. Przede wszystkim Mercedes daje większy wybór silników, podczas gdy Volkswagen w Crafterze bazuje na dieslach 2,5 TDi. Różnic jest zresztą znacznie więcej.
  Czytaj całość