Wiadomości z rynku

Znalezione artykuły: 5

Wiadomości z rynku

 • Jak prawidłowo eksploatować turbosprężarkę? Jak prawidłowo eksploatować turbosprężarkę? 2017-08-18
  Turbosprężarka podnosi moc silnika i zwiększa moment obrotowy, dlatego coraz częściej trafia do nowoczesnych samochodów. Mimo deklaracji producentów, że część ta jest przeznaczona na cały czas eksploatacji silnika, turbosprężarki mogą ulec awarii nawet w autach z niewielkim przebiegiem. Najczęstszą przyczyną jest niewłaściwa eksploatacja. Dowiedz się, jak zadbać o silnik, aby turbodoładowanie długo spełniało swoją rolę i nie stanowiło problemu.
  Czytaj całość
 • Najczęstsze uszkodzenia turbosprężarek Najczęstsze uszkodzenia turbosprężarek 2017-08-18
  Turbosprężarka pracuje w bardzo niekorzystnych warunkach. Wysoka temperatura spalin (nawet 1000 stopni C w pojazdach z silnikiem wykorzystującym zapłon iskrowy), pulsacja ciśnienia oraz duże obroty sprawiają, że część ta narażona jest na awarie. Dodatkowo dochodzą błędy eksploatacyjne. Przedstawiamy najczęstsze uszkodzenia turbosprężarek.
  Czytaj całość
 • Problemy z turbosprężarką – Jakie objawy towarzyszą awarii? Problemy z turbosprężarką – Jakie objawy towarzyszą awarii? 2017-08-18
  Niewłaściwa eksploatacja turbosprężarki może doprowadzić do jej uszkodzenia już po przejechaniu około 50 tys. km (średnio awarie następują jednak po 150-250 tys. km). Wielu kierowców nie zdaje sobie jednak sprawy z obecności turbodoładowania w ich aucie lub nie przykłada do tego większej wagi. Jak rozpoznać awarię turbiny?
  Czytaj całość
 • Przewozy międzynarodowe bez hamulca w postaci ryzyka kursowego Przewozy międzynarodowe bez hamulca w postaci ryzyka kursowego 2017-08-18
  Polska jest liderem w sektorze obsługi przewozów międzynarodowych w Unii Europejskiej, które generują ok. 7 proc. krajowego PKB.
  Czytaj całość
 • Znani producenci turbosprężarek Znani producenci turbosprężarek 2017-08-18
  Turbosprężarki obecnie trafiają do większości silników stosowanych w samochodach i innych pojazdach. Duże zapotrzebowanie sprawia, że ich produkcją zainteresowało się wiele firm. Prym nadal wiodą jednak przedsiębiorstwa, które swoją pozycję budowały już od lat: IHI, Holset, Garrett, MHI. Przybliżamy światowych potentatów w tej branży.
  Czytaj całość