Znalezione artykuły: 9

 • 26 nowych fotoradarów na polskich drogach 26 nowych fotoradarów na polskich drogach 2020-02-21
  Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił przetarg na zakup oraz instalację 26 fotoradarów, które usytuowane zostaną w najbardziej niebezpiecznych miejscach w kraju. To kolejny etap realizowanego obecnie projektu rozbudowy Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, zakładającego zakup 358 nowych urządzeń rejestrujących.
  Tagi:   transport
  Czytaj całość
 • Analiza diagnostyczna środków smarnych, pojazdów i maszyn Analiza diagnostyczna środków smarnych, pojazdów i maszyn 2020-02-21
  Shell udostępnił udoskonaloną wersję platformy Shell LubeAnalyst, która jest wykorzystywana do analizy diagnostycznej środków smarnych, pojazdów i maszyn. Badania olejów i smarów wykonywane w ramach usługi Shell stanowią cenne źródło danych dotyczących kondycji m.in. silników, pojazdów flotowych, a także maszyn budowlanych.
  Tagi:   biznes elektronika
  Czytaj całość
 • Czy towar „neutralny” zawsze jest neutralny? Czy towar „neutralny” zawsze jest neutralny? 2020-02-21
  Często przedmiotem przewozu określonym w umowach jest tzw. towar neutralny. Czy tak określony przedmiot przewozu stanowi istotne postanowienie zawartej umowy? Przyjmuje się, że każda umowa zawierana pomiędzy stronami powinna zawierać wszystkie informacje, które pozwalają wykonawcy umowy na należyte i terminowe jej wykonanie.
  Tagi:   przewozy
  Czytaj całość
 • Koparka elektryczna Bobcat trafia do nabywców Koparka elektryczna Bobcat trafia do nabywców 2020-02-21
  Pierwsza elektryczna koparka Bobcat trafia do nabywców. Firma rozpoczęła produkcję modelu E10e w ubiegłym roku, w zakładzie urządzeń kompaktowych w Dobris w Czechach. Nadwozie minikoparki o ładowności 1 tony, obraca się w obrysie maszyny (ZTS). Pierwsze urządzenie E10e zostało wysłane do Holandii, do autoryzowanego dustrybutora Bobcat, firmy Inter- Techno z Apeldoorn.
  Tagi:   bobcat minikoparki
  Czytaj całość
 • Nadjeżdża akumulatorowa Nikola TRE Nadjeżdża akumulatorowa Nikola TRE 2020-02-21
  IVECO, FPT Industrial i Nikola Corporation przedstawiły zakres i plany umowy joint venture i współpracy zawartej w celu przyspieszenia transformacji przemysłu w kierunku neutralności emisji ciężkich samochodów ciężarowych klasy 8 w Ameryce Północnej i Europie poprzez zastosowanie technologii ogniw paliwowych. Nieco wcześniej CNH Industrial ogłosił podjęcie strategicznego partnerstw z Nikolą, przy zaangażowaniu IVECO, marki pojazdów użytkowych oraz FPT Industrial, odpowiedzialnej za układy napędowe.
  Czytaj całość
 • Niskowejściowa Scania L w jednostce ratowniczej Niskowejściowa Scania L w jednostce ratowniczej 2020-02-21
  Pojazd będzie wykorzystywany w jednostce pożarniczej Humberside Fire & Rescue Service w brytyjskim mieście Hull. Niskowejściowa Scania L jest wyposażona w najwyższy w kraju podnośnik koszowy z drabiną o wysięgu 45 m.
  Czytaj całość
 • Triumfują drugi raz z rzędu Triumfują drugi raz z rzędu 2020-02-21
  Renault Trucks ogłosił zwycięzcę prestiżowego konkursu Dealer of the Year 2019 w Polsce. Tytuł najlepszego serwisu Renault Trucks w naszym kraju zdobył serwis Eurocomplex Trucks Rzeszów zarządzany przez spółkę Eurocomplex Trucks, która istnieje na rynku od 1997 roku.
  Tagi:   biznes renault
  Czytaj całość
 • Wyboista droga na zachód Wyboista droga na zachód 2020-02-21
  Nowe stawki opłat drogowych, płac minimalnych, wyższe mandaty, wzmożone kontrole ciężarówek, pogarszająca się sytuacja gospodarcza w Niemczech i Brexit na horyzoncie - to tylko niektóre z problemów, z jakimi przyjdzie borykać się przewoźnikom drogowym w tym i przyszłym roku.
  Tagi:   praca-transport
  Czytaj całość
 • eBooster i MGU – nowe oblicze downsizingu eBooster i MGU – nowe oblicze downsizingu 2020-02-21
  Producenci turbosprężarek podejmują wyzwania, mające na celu zaoferowanie producentom pojazdów nowych możliwości downsizingu. Jedną z najnowszych propozycji na rynku jest elektrycznie napędzana sprężarka eBooster działająca wraz z systemem MGU, czyli generatorem do odzyskiwania energii podczas hamowania – poinformowali przedstawiciele Inter Cars.
  Tagi:   turbosprężarki
  Czytaj całość
Najpopularniejsze tagi