Wiadomości z rynku

Znalezione artykuły: 12

Wiadomości z rynku

 • Atrakcyjniejsze narzędzia pracy Atrakcyjniejsze narzędzia pracy 2020-03-20
  Volvo Trucks zaprezentowało cztery nowe samochody ciężarowe, przy których projektowaniu nacisk położono na otoczenie kierowcy, bezpieczeństwo i osiągi.
  Czytaj całość
 • Diesle na długie dystanse, elektryczne do miast Diesle na długie dystanse, elektryczne do miast 2020-03-20
  Przedstawiciele DAF Trucks Polska podczas niedawnej konferencji prasowej w Chomiąży Szlacheckiej pochwalili się dobrymi wynikami sprzedaży w ubiegłym roku i na początku 2020 r. oraz poinformowali o wprowadzaniu na rynek pojazdów elektrycznych i hybrydowych.
  Czytaj całość
 • Dlaczego najechał na koniec zatoru? Dlaczego najechał na koniec zatoru? 2020-03-20
  W czwartek (19.03.) na zakorkowanym odcinku A12 w kierunku Świecka, między Storkow a Furstenwalde w Niemczech doszło do śmiertelnego wypadku. Zginął kierowca samochodu ciężarowego, a dwóch kolejnych zostało ciężko rannych.
  Czytaj całość
 • Epidemia szaleje, a wozić trzeba Epidemia szaleje, a wozić trzeba 2020-03-20
  Branża transportowa znalazła się na pierwszej linii rażenia w związku z rozprzestrzenianiem się koronowariusa. Świat nie obejdzie się bez dostaw towarów. Jak zatem mają funkcjonować przewoźnicy w tej wyjątkowo trudnej sytuacji?
  Czytaj całość
 • Epidemia: firmy na świecie liczą na rządowe ulgi Epidemia: firmy na świecie liczą na rządowe ulgi 2020-03-20
  Zwiększone gwarancje państwa w pożyczkach dla MŚP, odroczenia spłaty podatków, rekompensaty i dotacje – nie tylko polski rząd intensywnie pracuje nad projektem specustawy gospodarczej. Część krajów w Europie i na świecie już wdrożyła konkretne programy pomocy dla przedsiębiorców, a inne jeszcze doprecyzowują szczegóły. Jedno jest pewne: bez rządowego wsparcia w żadnym kraju dotkniętym epidemią nie da się przywrócić przedsiębiorczości na właściwe tory. 70% Polaków obawia się, że wiele firm może ogłosić bankructwo.
  Czytaj całość
 • Gdy stoisz w korku na granicy… Gdy stoisz w korku na granicy… 2020-03-20
  Czas pracy kierowcy zawodowego w dobie dzisiejszej pandemii jest zmorą każdej firmy transportowej, a przede wszystkim samych szoferów. Co zrobić, kiedy pojazd utknie w korku, które na granicach rozciągają się nawet na kilkadziesiąt kilometrów?
  Czytaj całość
 • Leasingodawcy idą na rękę Leasingodawcy idą na rękę 2020-03-20
  Przedsiębiorcy, w tym firmy transportowe, w obecnej sytuacji kryzysowej, mogą mieć kłopoty z terminowym uiszczaniem rat leasingowych. Leasingodawcy już zareagowali. EFL wprowadza możliwość obniżenia raty w sytuacji kryzysowej, Santander Leasing proponuje bezpłatne odroczenie płatności rat i program pomocowy dla dealerów.
  Czytaj całość
 • Likwidacja firmy transportowej Likwidacja firmy transportowej 2020-03-20
  ● Zatrzymanie łańcucha dostaw, ograniczenia w transporcie i w poruszaniu się mogą zaowocować kompletnym rozkładem firm z branży transportowej i logistycznej. ● Decyzja o likwidacji powinna zostać podjęta po wyczerpaniu wszystkich możliwości ratowania biznesu. ● Proces powinien być przeprowadzony szybko i zdecydowanie. Odwlekanie w niczym nie pomoże. ● Identyfikacja wierzycieli, wraz z możliwymi redukcjami poszczególnych pozycji, powinna pomóc zrównoważyć finanse operacji.
  Czytaj całość
 • Niebezpieczny transport dźwigu Niebezpieczny transport dźwigu 2020-03-20
  O około 20 ton za dużo ważył pojazd, którym przewożono elementy dźwigu. Wielkopolska Inspekcja Transportu Drogowego zakazała dalszej jazdy. Jak zwracają uwagę przedstawiciele ITD, przeciążone ciężarówki stanowią zagrożenie w ruchu drogowym i niszczą nawierzchnię dróg.
  Czytaj całość
 • Nowy termin targów Autostrada 2020 Nowy termin targów Autostrada 2020 2020-03-20
  W trosce o bezpieczeństwo gości, wystawców, zwiedzających i pracowników Targów Kielce oraz mieszkańców regionu, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju i rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego, Zarząd Targów Kielce podjął decyzję o zmianie terminu targów AUTOSTRADA, MASZBUD oraz ROTRA.
  Czytaj całość
 • TLP apeluje do władz UE o wycofanie Pakietu Mobilności TLP apeluje do władz UE o wycofanie Pakietu Mobilności 2020-03-20
  Z dosyć dużym zaniepokojeniem i zdumieniem przyjęliśmy wiadomość, że pomimo szalejącej na całym świecie pandemii COVOD-19, której skutki gospodarcze w coraz większym stopniu odczuwa cała europejska gospodarka, a branża transportu drogowego w szczególności, Rada Unii Europejskiej kontynuuje prace nad Pakietem mobilności nr 1, o czym świadczą kolejne wyznaczone w najbliższych dniach terminy formalnych posiedzeń organów i komitetów Rady – stwierdza Maciej Wroński, prezes Związku pracodawców "Transport i Logistyka Polska".
  Czytaj całość
 • ZMPD: Pomoc rządowa niewystarczająca ZMPD: Pomoc rządowa niewystarczająca 2020-03-20
  Zaprezentowany przez Premiera Mateusza Morawieckiego i z niecierpliwością oczekiwany przez przedsiębiorców Pakiet Antykryzysowy ma w założeniu zapobiec utracie miejsc pracy i bankructwom firm. Branża transportu drogowego jako jedna z pierwszych odczuła niespodziewane uderzenie związane z pandemią wirusa COVID-19, który zdezorganizował życie społeczno-gospodarcze w Polsce.
  Czytaj całość