Znalezione artykuły: 21

 • Asenizacyjne cacko w Słupsku Asenizacyjne cacko w Słupsku 2008-09-05
  Maszyna Super 2000 na trzyosiowym podwoziu Mercedesa Actrosa zastępuje trzy typowe pojazdy do czyszczenia kanalizacji - dwa beczkowozy i jeden z pompą ssącą. Takie cacko asenizacyjne zostało zakupione przez przedsiębiorstwo komunalne w Słupsku. Maszynę Super 2000 wyposażono w 120-metrowy wąż tłoczący i 25-metrowy wąż ssący. Oba są umieszczone na obrotowym ramieniu umożliwiającym "sięgnięcie" do trudno dostępnych studzienek kanalizacyjnych, np. zatarasowanych przez parkujące samochody. Woda z dolnego zbiornika pod ciśnieniem 200 bar jest wtłaczana do kanalizacji. Wypłukany osad jest zasysany do osobnego węża przez pompę próżniową o wydajności 2.000 m sześc. na minutę.
  Czytaj całość
 • Ciężarówki, dostawczaki, naczepy... w Hanowerze Ciężarówki, dostawczaki, naczepy... w Hanowerze 2008-09-05
  Zbliża się największa w tym roku wystawa pojazdów użytkowych - targi IAA Nutzfahrzeuge w niemieckim Hanowerze. Tegoroczna, 62. edycja odbywającej się co dwa lata imprezy potrwa od 25 września do 2 października. Swój udział w wystawie zapowiedziało 1,2 tys. wystawców z ponad 40 krajów. Organizatorzy spodziewają się ponad 250 tys. Tradycyjnie na IAA prezentowane będą m.in. samochody ciężarowe, ciągniki siodłowe, pojazdy ze specjalistycznymi zabudowami, dostawczaki, naczepy oraz przyczepy.
  Czytaj całość
 • Ciężarówki, naczepy... oddadzą w leasing Ciężarówki, naczepy... oddadzą w leasing 2008-09-05
  O jedną czwartą, a nawet o jedną trzecią staniały ostatnio auta sprzedawane przez firmy leasingowe po zakończeniu lub przerwaniu umów. Na auta, które "wróciły", leasingodawcy pilnie poszukują nowych klientów. Duża podaż powoduje więc spadek cen. Zjawisko dotyczy nie tylko ciężarówek, ciągników siodłowych i naczep, ale także mniejszych dostawczaków i aut flotowych.
  Czytaj całość
 • Ciężkie w Słomczynie Ciężkie w Słomczynie 2008-09-05
  Większa niż w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy podaż używanych ciężarówek i ciągników siodłowych, wzmożone zainteresowanie oferowanymi na sprzedaż pojazdami - w ostatnią niedzielę sierpnia panował tu spory ruch. Wybór mieli zarówno amatorzy wozów do transportu długodystansowego, jak i poszukujący lekkośrednich, dystrybucyjnych i budowlanych ciężarówek.
  Tagi:   z giełdy
  Czytaj całość
 • Coraz więcej szkód! Coraz więcej szkód! 2008-09-05
  Nie ma żartów: opłacalność transportu maleje, doświadczeni kierowcy wyjeżdżają na Zachód, a młodzi nie zawsze sobie radzą w gęstniejącym ruchu. To zaczyna być zauważalne w ubezpieczeniowych statystykach: rośnie liczba szkód na towarach w transporcie! Tym bardziej ważne więc, żeby należycie się ubezpieczyć.
  Czytaj całość
 • DAF XF105 czyli walka z nudą DAF XF105 czyli walka z nudą 2008-09-05
  DAF XF105 ze zautomatyzowaną skrzynią biegów rozleniwia kierowcę. Nie dość, że nie trzeba ręcznie zmieniać biegów, to jeszcze usypiająca jest cisza panująca w kabinie. Plusów XF105 jest jeszcze więcej. Należą do nich: ogólny wysoki komfort jazdy, mocny silnik, wydajny intarder i funkcjonalna kabina. Minusy DAF-a to w naszej ocenie fakt, iż zbiornik na AdBlue jest za nisko, w środku ciężarówki są za małe zegary, a przekładnia jest dość ospała podczas włączania się do ruchu.
  Czytaj całość
 • Kamaz i lekko na osiach Kamaz i lekko na osiach 2008-09-05
  Trzyosiowe podwozie Kamaza 6520 6x4, dostępne na polskim rynku od blisko trzech lat, było dotąd wykorzystywane głównie pod zabudowy wywrotek tylnozsypowych lub trójstronnych oraz betonomieszarek. Na polskim rynku pojawiła się nowa ciężarówka z zabudową - wywrotką z wysokimi burtami, z możliwością tylnego lub trójstronnego kiprowania. Jest ona przeznaczona głównie do przewozu trocin z tartaków. Skrzynia ładunkowa, zbudowana ze specjalnej odpornej na ścieranie stali hartowanej QST 350, jest oferowana w standardowym rozmiarze 5500 x 2500 x 2000 mm. Na zamówienie klientów może być też wykonana według indywidualnych wymiarów.
  Czytaj całość
 • Komatsu PC350-8 - koparki na dwa tryby Komatsu PC350-8 - koparki na dwa tryby 2008-09-05
  Komatsu PC350-8 to nowa maszyna w gamie firmy Komatsu. Jest następcą modelu 350-7. Nowe koparki gąsienicowe Komatsu wyposażono w sześciocylindrowy silnik o pojemności 8,3 litra i mocy 247 KM. To nowa jednostka z serii ECOT3, charakteryzująca się ograniczoną emisją zanieczyszczeń. Silnik spełnia normy emisji spalin Euro IIIA i EPA IIA oraz unijne regulacje nakazujące utrzymywanie poziomu hałasu poniżej 100 dB(A).
  Czytaj całość
 • Logistyczny Taropak i mistrzostwa widlaków Logistyczny Taropak i mistrzostwa widlaków 2008-09-05
  Blisko 800 wystawców z 30 krajów zapowiedziało swój udział w Międzynarodowym Salonie Techniki Pakowania i Logistyki Taropak, który odbędzie się w dniach 15-18 września w Poznaniu. W tym roku ta prestiżowa impreza świętuje 35-lecie. W ramach targów odbędzie się doroczny Sztaplar Show, będący nieoficjalnymi mistrzostwami Polski operatorów widlaków.
  Czytaj całość
 • Maszyny rolnicze czekają na dotacje Maszyny rolnicze czekają na dotacje 2008-09-05
  Brak unijnych dotacji znacznie ogranicza zakupy maszyn rolniczych. Widać to było podczas wystawy Roltechnika (23-24 sierpnia) w Wilkowicach. Magnesem przyciągającym klientów są nowe produkty i marki. Ciekawostką jest np. wprowadzenie do sprzedaży przez poznańską Agromę maszyn zielonkowych - kosiarek, zgrabiarek, przetrząsarek - mało znanej jak dotąd na polskim rynku niemieckiej marki Fella. Pierwsze wyniki sprzedaży są całkiem obiecujące, podobnie zresztą jak ma to miejsce w przypadku fińskich ładowaczy Agrimatic.Tradycyjnie już wraz z Roltechniką zorganizowano Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych. To jedyna na tak dużą skalę (blisko 100 traktorów) impreza w Polsce i jedna z najważniejszych w naszej części Europy.
  Czytaj całość
 • Maszyny rolnicze i nie tylko w Poznaniu Maszyny rolnicze i nie tylko w Poznaniu 2008-09-05
  Polagra to hasło dobrze znane polskim rolnikom. Ekspozycja pod tą nazwą odbywa się corocznie na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tegoroczna edycja (15-18 września) rozpocznie się Międzynarodowymi Targami Technologii Spożywczych Polagra-Tech. Będą też wystawy specjalistyczne, m.in. Salon Maszyn i Urządzeń dla Przemysłu Mleczarskiego...
  Czytaj całość
 • Maszyny rolnicze na jubileuszowym Agro Show Maszyny rolnicze na jubileuszowym Agro Show 2008-09-05
  19 września na terenie lotniska w Bednarach (gm. Pobiedziska, woj. wielkopolskie) rozpocznie się Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agro Show. To dziesiąta edycja imprezy. Imprezę zdominują maszyny rolnicze i osprzęt do nich. Będą m.in. ciągniki rolnicze, maszyny do uprawy i zbioru roślin, urządzenia do produkcji i zadawania pasz, do przechowywania płodów rolnych. Swoją ofertę przedstawią producenci i sprzedawcy chemicznych środków ochrony roślin, nawozów, pasz oraz dodatków
  Czytaj całość
Najpopularniejsze tagi