Wiadomości z rynku

Znalezione artykuły: 4

Wiadomości z rynku

 • Köegel wybiera DBK Köegel wybiera DBK 2011-01-03
  Ostatnie miesiące przyniosły wydarzenia w branży pojazdów użytkowych, w których kluczową rolę odgrywa Grupa DBK. Odbudowująca swoją pozycję na rynku firma Köegel, jako głównego dilera na Polskę wybrała spółkę Grupy DBK - Eurotrailer. DBK to holding 13 spółek oferujących produkty i usługi dla branży transportowej m.in.: sprzedaż ciężarówek nowych i używanych, naczep, pojazdów dostawczych, szkoła jazdy, części zamienne, stacje serwisowe: DAF, VW, Fiat Professional, Bova, Solaris, Köegel. Sieć nowoczesnych warsztatów, zaplecze magazynowo-techniczne i szeroki zakres autoryzacji (Carrier, Wabco, BPW, SAF, AMA , BAR ) daje możliwość kompleksowej obsługi sprzętu transportowego: ciężarówek, naczep, przyczep, wind, zabudów oraz urządzeń chłodniczych w jednym miejscu, niezależnie od marki
  Czytaj całość
 • Nowa generacja remonterów drogowych Nowa generacja remonterów drogowych 2011-01-03
  Poważnym problemem i "bolączką" zarządców dróg jest utrzymanie dobrego stanu nawierzchni przez cały rok kalendarzowy w rozsądnym przedziale zarówno jakościowym jak i finansowym. Niezwykle pomocne dla firm zajmujących się inwestycjami drogowymi są nowe remontery wyprodukowane przez HGRME. COLD PACHER, bo taka jest nazwa remonterów to miniwytwórnia mas bitumicznych na zimno (produkcja masy odbywa się w miejscu jej wbudowania), które w momencie wbudowywania posiadają konsystencję "szlamu" a po kilku lub kilkudziesięciu minutach (w zależności od warunków atmosferycznych) nabywają właściwości betonu asfaltowego. Remontowany fragment nawierzchni drogi nie wymaga żadnych zabiegów przygotowawczych zarówno w postaci frezowania lub wycinania krawędzi jak i smarowania bitumem styku nowej i starej masy.
  Tagi:   drogowe
  Czytaj całość
 • Używane dźwigi z Rotterdamu Używane dźwigi z Rotterdamu 2011-01-03
  Holenderska firma Hovago, zajmująca się handlem używanymi dźwigami i maszynami do robót ziemnych, powstała w 1946 roku. W 1989 r. stała się częścią koncernu ProDelta, który podczas 64-letniej działalności (wcześniej znany jako Baris Group), był bardzo aktywny na międzynarodowym rynku dźwigów i podnośników. Firma z Rotterdamu może wynająć dźwig każdego typu: gdziekolwiek potrzebujesz, kiedykolwiek potrzebujesz. Hovago wynajmuje między innymi dźwigi z Kanady do Australii oraz z Brazylii do krajów skandynawskich. Hovago może zapewnić wyszkolonych operatorów oraz techniczną pomoc na miejscu, części zamienne lub sam wynajem. Może zapewnić również specjalny pakiet finansowy, taki jak zakup na raty.
  Tagi:   dźwigi i żurawie
  Czytaj całość
 • Żurawie podnoszą się Żurawie podnoszą się 2011-01-03
  Na rynku żurawi, zarówno wieżowych jak i samobieżnych, nowych i używanych, zapanowało ożywienie. Potwierdzają to nasi rozmówcy w polskich, i zagranicznych firmach sprzedających i wynajmujących taki sprzęt. W holenderskiej firmie - Pfeifer Heavy Machinery z Groenlo, Polacy pytają najczęściej o dźwigi Liebherra, ale kupują również dźwigi innych marek, o różnym tonażu, głównie samochodowe. Alternatywą dla żurawi używanych renomowanych marek są nowe, niedrogie, marek zdobywających dopiero rynek. Coraz lepiej radzą sobie w tym towarzystwie takie firmy jak Fabryka Maszyn Budowlanych i Drogowych XCMGEuropa czy Kamaz.
  Czytaj całość