Maszyny budowlane

Kategoria
Cena
Rok produkcji 155
Kraj

Walce i kompaktory

Walec drogowy to pojazd bardzo często spotykany na drogach podczas budowy jezdni. Dzięki ciężkiemu walcowi i specjalnym kołom walec zagęszcza nawierzchnię, naciskając na nią równomiernie na całej szerokości. Wyprowadzany jest na drogę do wykonania prac końcowych, w celu np. dogęszczenia górnych warstw nasypów.

Podobną do walca drogowego maszyną jest kompaktor, z tym że jego rola jest nieco inna. Używa się go także do zagęszczania podłoża, ale na innym terenie, np. na składowiskach odpadów sanitarnych. Za jego pomocą rozgarnia się i rozdrabnia podłoże wysypiska, a wszystko po to, aby maszyna kołowa mogła swobodnie wjechać na dany teren.

Walec drogowy

Walce drogowe dzielą się na rożne rodzaje, według kilku kryteriów. Najważniejszy podział dotyczy parametru oddziaływania na podłoże - według niego można wyróżnić walce statyczne (oddziałujące na podłoże na niewielka głębokość) oraz walce wibracyjne (oddziaływanie wibrujących mas może sięgać nawet do 4 m głębokości podłoża).

Decydując się na zakup walca drogowego trzeba zwracać uwagę na kilka podstawowych parametrów. Jest to m.in. kształt wałów (gładkie, okołkowane, tarczowe) ich sprężystość oraz rodzaj - czy ma być stalowy, a może składać się z zestawu kół ogumionych. Na co jeszcze zwracać uwagę? Oczywiście na markę. Zachęcamy do skorzystania z oferty naszego portalu truck.pl, gdzie znajdziesz walce drogowe na sprzedaż renomowanych firm np. Volvo, Terec czy Dynapac.

Kompaktor

Dobre kompaktory, tak samo jak walce drogowe, to maszyny stosunkowo drogie, dlatego często nie opłaca się kupować nowych pojazdów. Używane kompaktory znanych firm, np. Caterpillar czy Bomag to często bardzo dobrej jakości sprzęt, mimo kilku czy kilkunastu lat użytkowania. Warto więc śledzić na naszym portalu ciekawe oferty sprzedażowe, dzięki którym można dostać kompaktory w bardzo dobrym stanie technicznym.

Sortuj po:
Waluta:
Wynik wyszukiwania: 155

Walec drogowy Hamm HW90/12

Cena 100 807 PLN 22 500 EUR
1989 Holandia
 

Mini walec Wacker RD 25

Cena 31 362 PLN 7 000 EUR
2004 Polska
 

Walec drogowy BOMAG BW 138 AD

Cena 152 330 PLN 34 000 EUR
2022 Polska
 

Walec do gruntu CS64/ C7F00181

Cena 259 857 PLN 58 000 EUR
2011 Polska
 
 • Zagęszczarki cichsze i oszczędniejsze Zagęszczarki cichsze i oszczędniejsze Zmodyfikowane kompaktory Caterpillar 836H 2010-08-13
  Zagęszczarki Caterpillar przeznaczone na wysypiska śmieci doczekały się modernizacji. Producent postawił na oszczędność paliwa i większy komfort pracy operatora. Silniki kompaktorów Caterpillara osiągają moc 555 KM.
  Czytaj całość
 • Nadszedł czas na walce drogowe Nadszedł czas na walce drogowe Używane walce mocno poszukiwane 2010-07-16
  Stało się - w Polsce wreszcie pełną parą ruszyły roboty drogowe. I w związku z tym niektóre używane maszyny zaczęły się lepiej sprzedawać. Swoją zasługę mają w tym także firmy leasingowe. Walce nie idą może jak ciepłe bułeczki, ale idą.
  Czytaj całość
 • Walce, które analizują zagęszczanie Walce, które analizują zagęszczanie Drogowe. Dwubębnowe walce do asfaltu Dynapac serii CC HF 2010-07-09
  Cztery nowe modele walców tandemowych Dynapac w standardzie wyposażane są w dwie amplitudy, dzięki którym mogą zagęszczać zarówno cienkie, jak i grube warstwy asfaltu. Walce drogowe mogą być wyposażone także w zaawansowany system elektroniczny sterujący zagęszczaniem.
  Czytaj całość