Znalezione artykuły: 23

  • Autosan A8V Wetlina specjalnie dla turysty Autosan A8V Wetlina specjalnie dla turysty 2008-02-08
    Grupa Polskie Autobusy, dystrybutor Autosana i Jelcza, wprowadza właśnie do sprzedaży kolejny mały autobus. Turystyczny Autosan Wetlina, bo o nim mowa, wzbudza spore zainteresowanie ze względu na nowoczesną stylistykę nadwozia i ciekawe wzornictwo wnętrza. Autosana Wetlinę napędza mercedesowski silnik wysokoprężny o pojemności 4,2 litra i mocy 177 KM, spełniający normę Euro 4 (tak jak w międzymiastowej Solinie). Napęd jest przekazywany za pomocą sześciostopniowej, ręcznej skrzyni.
    Czytaj całość
  • Bremach do zadań specjalnych Bremach do zadań specjalnych 2008-02-08
    Kilka tygodni temu na polskim rynku pojawiły się pojazdy włoskiej marki Bremach. Te nieduże samochody są przeznaczone do zadań specjalnych - ich głównym żywiołem jest ciężka robota w gospodarce komunalnej, energetyce czy też pożarnictwie. Mogą pełnić rolę śmieciarek, zamiatarek czy też wozów pożarniczych. To drugie wejście tej firmy do Polski. Sprzedawała ona u nas pojazdy pod koniec lat 90. Wszystkie pojazdy Bremacha zbudowane są na ramie. W każdym modelu jest to ta sama konstrukcja różniąca się tylko długością. Zbudowana jest z dwóch szyn podłużnych połączonych dwoma profilami poprzecznymi. Jak zapewnia producent, piaskowanie ramy przed malowaniem zapewnia jej odpowiednią ochronę przed korozją.
    Czytaj całość
  • Ciężarówki i dostawczaki pod Lublinem Ciężarówki i dostawczaki pod Lublinem 2008-02-08
    Na podlubelskiej giełdzie na przełomie stycznia i lutego ceny wystawionych samochodów nieco spadły i pojazdy częściej, niż na początku roku, opuszczały plac z nowymi właścicielami. Wyraźnie zwiększyła się podaż. W niedzielę obok dostawczaków (głównie furgony, ale więcej niż zwykle było pojazdów z zabudowami brygadowymi i skrzyniowymi) stała ciężarówka - Iveco EuroCargo (DMC 12 t) z zabudową kontenerową.
    Czytaj całość
  • Czas, koszt i manipulacja Czas, koszt i manipulacja 2008-02-08
    Ministerstwo Infrastruktury uzależnia opłatę manipulacyjną, potrącaną od kwoty wyliczonej do zwrotu za niewykorzystane miesiące winiety rocznej, od liczby miesięcy, za które przewoźnikowi należy się zwrot. Czy obliczając to urzędnicy pracują więcej lub mniej, w zależności od liczby miesięcy, za które petentowi wyliczają ten zwrot, tonażu auta i jego normy ekologicznej? Oczywiste, że nie, a jednak...
    Tagi:   przewozy
    Czytaj całość
  • Finansowa łamigłówka Finansowa łamigłówka 2008-02-08
    Przewoźnicy nadal preferują leasing jako formę finansowania zakupu środków transportu - uważają eksperci rynku transportowego. Niewielu decyduje się na kupno samochodu ciężarowego czy ciągnika siodłowego na kredyt. Tymczasem dla niektórych firm właśnie ta forma finansowania bywa. korzystniejsza. Decydując się na kredyt, trzeba liczyć się ze sporymi kosztami wstępnymi. Od razu trzeba bowiem zapłacić pełny VAT od ceny pojazdu, a wpłata własna w przypadku np. czteroletniego samochodu wynosi ok. 25 proc. Tańszy w początkowych opłatach jest leasing. Podatek VAT doliczany jest bowiem do rat leasingowych, a nie płatny w całości. Również wpłata własna jest niższa, wynosi najczęściej ok. 15 proc.
    Czytaj całość
  • Fliegl VFW Nawiezie z precyzją Fliegl VFW Nawiezie z precyzją 2008-02-08
    Pod koniec ubiegłego roku firma Fliegl wprowadziła na nasz rynek nową serię wozów asenizacyjnych - VFW. Maszyny te mogą być jedno-, dwu-, trzy- lub czteroosiowe ze zbiornikami o pojemności od 3.000 do 25.000 litrów. Nowością jest możliwość zamontowania specjalnego rozdzielacza precyzyjnie dozującego rozrzut nawozu. Do wozów przeznaczono szereg urządzeń współpracujących. Jednym z ciekawszych jest rozdzielacz ślimakowy Garrant. Służy on do dokładnego dozowania gnojowicy. Chodzi przy tym nie tylko o miejsce wylewania, ale również o konkretną dawkę nawozu.
    Czytaj całość
  • Inwestycje i priorytety transportowe Inwestycje i priorytety transportowe 2008-02-08
    Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zatwierdziło szczegółowy Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013. Wymienia on dwa priorytety dotyczące infrastruktury drogowej. Pierwszy to budowa sieci połączeń międzynarodowych TEN-T (Trans European Networks for Transport) gwarantujących płynność ruchu tranzytowego na terenie Polski; drugi - budowa dróg zapewniających szybkie przemieszczanie się na terenie kraju.
    Tagi:   inwestycje
    Czytaj całość
  • Kombivany w Słomczynie Kombivany w Słomczynie 2008-02-08
    Tym razem na sprzedaż wystawiono tu (w części dostawczej i osobowej giełdy) ponad 40 małych kombivanów. Trzon oferty stanowiły wozy pochodzące z prywatnego importu z Zachodu, głównie z Niemiec. Większość wystawionych użytkowych "maluchów" wyposażona była w słabe silniki benzynowe. Małe dostawczaki z takimi napędami były o ok. 20 proc. tańsze od aut z silnikami wysokoprężnymi.
    Tagi:   z giełdy
    Czytaj całość
  • Laserowa geometria Laserowa geometria 2008-02-08
    Klasycznym sposobem ustawiania geometrii kół jest albo podniesienie samochodu na podnośniku, albo wjechanie kołami na specjalne, ruchome platformy. Firma Haweka proponuje od niedawna prostszy sposób, w którym nie trzeba podnosić pojazdu, a odpowiednie pomiary wykonuje laser. Laser System TA-20 wykonuje pomiary zbieżności, pochylenia koła, wyprzedzenia sworznia zwrotnicy, pochylenia sworznia zwrotnicy, różnicy skrętów kół, przesunięcia osi i nieprostopadłości osi. Przy czym, jak twierdzi producent, w odróżnieniu od tradycyjnych metod pomiarowych (np. z podniesieniem pojazdu) urządzenie firmy Haweka podczas badania uwzględnia także ramę.
    Czytaj całość
  • Map&Guide Premium i trasa pod kontrolą Map&Guide Premium i trasa pod kontrolą 2008-02-08
    Popularna wśród naszych przewoźników mapa cyfrowa do nawigacji niemieckiej firmy Map&Guide (dostępna jest w języku polskim) doczekała się nowej, wzbogaconej wersji pod nazwą Premium. Map&Guide Premium jest szczególnie przydatna dla ciężarowego transportu drogowego. Można dzięki niej np. optymalizować postoje. Symulacji przerw na wyznaczonej trasie dokonuje się jednym naciśnięciem przycisku na klawiaturze.
    Tagi:   elektronika przewozy
    Czytaj całość
  • Maszyny rolnicze z prądem na pole Maszyny rolnicze z prądem na pole 2008-02-08
    Nie późna jesień, jak ma to miejsce w przypadku samochodów, lecz wiosna jest okresem "żniw" dla producentów akumulatorów do maszyn rolniczych. Baterie sprzedają się wtedy niemal na pniu. Sprzedawcy mówią, że posiadacze maszyn starszej generacji są "przywiązani" do akumulatorów rodzimych marek, znanych na rynku od dziesiątków lat. Pytają o baterie poznańskiej Centry czy ZAP z Piastowa. Ten pierwszy ma w swej gamie specjalną rodzinę akumulatorów do maszyn rolniczych Centra Agri oraz Centra Agri Plus. Drugi oferuje zbliżone konstrukcyjnie baterie ZAP Agro (też w wariancie wzmocnionym Heavy Duty). W obu przypadkach są to baterie wykonane w technologii Ca/Ca, do budowy kratek (zarówno ujemnej, jak i dodatniej) użyto stopu ołowiu z domieszką wapnia wydłużającego żywotność.
    Czytaj całość
  • Mercedes Vito dostawczak, który wymaga dbałości Mercedes Vito dostawczak, który wymaga dbałości 2008-02-08
    Mercedes Vito ma sporą ładowność, do tego z motorem 2.2 CDI jest żwawy i oszczędny. Niemiecki furgon wymaga jednak dbałości. W Vito często szwankuje osprzęt silnika i zawieszenie, w tankowanych kiepską ropą egzemplarzach zdarzają się awarie układu wtryskowego. Podsumowując testy naszego dostawczaka ma plus musimy mu zaliczyć fakt, iż Mercedesy Vito to trwałe i oszczędne turbodiesle a samochody mają bezawaryjne skrzynie biegów i dobre zabezpieczenie antykorozyjne. Minusy Vito to z kolei awaryjne zawieszenie, defekty osprzętu silnika oraz układ paliwowy wrażliwy na kiepski ON.
    Czytaj całość
Najpopularniejsze tagi